• 31 فروردين ساعت 15:00
  پارما 1
  آث میلان 1
 • 31 فروردين ساعت 16:00
  منچسترسیتی 1
  تاتنهام 0
 • 31 فروردين ساعت 18:00
  بایرن مونیخ 1
  وردربرمن 0
 • 31 فروردين ساعت 20:30
  یوونتوس 2
  فیورنتینا 1
 • 31 فروردين ساعت 23:00
  اینترمیلان 1
  آ اس رم 1
 • 31 فروردين ساعت 23:15
  بارسلونا 2
  رئال سوسیداد 1
 • 1 ارديبهشت ساعت 17:00
  اورتون 4
  منچستریونایتد 0
 • 1 ارديبهشت ساعت 18:45
  رئال مادرید 3
  اتلتیک بیلبائو 0
 • 1 ارديبهشت ساعت 19:30
  آرسنال 2
  کریستال پالاس 3
 • 1 ارديبهشت ساعت 19:30
  کاردیف 0
  لیورپول 2
 • 1 ارديبهشت ساعت 23:30
  پاریسن ژرمن 3
  موناکو 1
 • 2 ارديبهشت ساعت 20:00
  الاهلی عربستان 2
  پرسپولیس 1
 • 2 ارديبهشت ساعت 23:30
  چلسی 2
  برنلی 2
 • 3 ارديبهشت ساعت 19:30
  الهلال عربستان 1
  استقلال 0
 • 3 ارديبهشت ساعت 20:00
  ذوب آهن 2
  الوصل 0
 • 3 ارديبهشت ساعت 23:15
  تاتنهام
  برایتون
 • 4 ارديبهشت ساعت 00:00
  آلاوز
  بارسلونا
 • 4 ارديبهشت ساعت 23:15
  ولورهمپتون
  آرسنال
 • 4 ارديبهشت ساعت 23:15
  آث میلان
  لاتزیو
 • 4 ارديبهشت ساعت 23:15
  وردربرمن
  بایرن مونیخ
 • 4 ارديبهشت ساعت 23:30
  منچستریونایتد
  منچسترسیتی
 • 6 ارديبهشت ساعت 00:00
  ختافه
  رئال مادرید
 • 6 ارديبهشت ساعت 00:45
  پدیده
  استقلال
 • 6 ارديبهشت ساعت 20:15
  ذوب آهن
  تراکتورسازی
 • 6 ارديبهشت ساعت 20:15
  پرسپولیس
  سپاهان
 • 6 ارديبهشت ساعت 23:30
  لیورپول
  هادرسفیلد
 • 7 ارديبهشت ساعت 16:00
  تاتنهام
  وستهام
 • 7 ارديبهشت ساعت 20:30
  آ اس رم
  کالیاری
 • 7 ارديبهشت ساعت 23:00
  اینترمیلان
  یوونتوس
 • 7 ارديبهشت ساعت 23:15
  بارسلونا
  لوانته
 • 7 ارديبهشت ساعت 23:35
  رنز
  پاریسن ژرمن
 • 8 ارديبهشت ساعت 15:30
  لسترسیتی
  آرسنال
 • 8 ارديبهشت ساعت 20:00
  منچستریونایتد
  چلسی
 • 8 ارديبهشت ساعت 20:30
  نورنبرگ
  بایرن مونیخ
 • 8 ارديبهشت ساعت 23:00
  تورینو
  آث میلان
 • 8 ارديبهشت ساعت 23:15
  رایو وایکانو
  رئال مادرید
 
کولاکویچ: سال آینده لژیونرهای بیشتری خواهیم داشت/ اگر به المپیک نرویم، هیچ‌کاری انجام نداده‌ایم
سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: همه مسابقات برای ما مهم است و باید بهترین عملکرد را داشته باشیم اما اولویت برای تیم ملی، المپیک است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره دلیل عدم حضور در ایران برای تماشای مسابقه سوم فینال لیگ برتر اظهار داشت: زمان فینال مسابقات چند مرحله تغییر کرد و ما امکان این را نداشتیم که زمان بلیت را تغییر دهیم زیرا پروازها با توجه به نزدیکی نوروز هیچ جای خالی نداشت. از قبل مشخص شده بود که من بعد از نوروز به ایران بازخواهم گشت و در تعطیلات نوروز در ایران نخواهم بود. من صبح روز دوشنبه ایران را ترک کردم و یک بار دیگر تلاش کردم تا زمان بلیت را با توجه به برگزاری دیدار سوم تغییر بدهم اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت من نتوانستم تماشاگر دیدار سوم فینال باشم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره اعلام دو لیست برای تیم ملی و تفاوت این دو، اظهار داشت: ما یک فصل طولانی در رقابت‌های ملی خواهیم داشت و لیستی با حضور 28 بازیکن اعلام کردیم که روی آنها برای کل فصل حساب باز کرده‌ایم. مسابقات تیم ملی تا ماه اکتبر(مهر ماه) به طول خواهد انجامید. لیست 15 نفره را به این دلیل اعلام کردیم، زیرا نمی‌توانستیم با 28 بازیکن اردو برگزار کنیم. با 15 بازیکن اردو را شروع می‌کنیم و بعد از اینکه لیگ‌های خارجی که بازیکنان ایرانی در آن شاغل هستند به پایان برسد، لژیونرها به تمرینات ما اضافه می‌شوند، البته بعضی از بازیکنان بعد از استراحت به ما ملحق می‌شوند و به همین دلیل ما دو لیست را در نظر گرفتیم.

ایگور کولاکویچ در تشریح معیارهای خود برای انتخاب لیست تیم ملی، عنوان کرد: من تمام مسابقات، دیدارهای داخلی و دیدارهای لژیونرها را دنبال می‌کردم و عملکرد همه بازیکنان را زیر نظر داشتم. با اکثریت مربیان گفت‌وگو کردم و با دستیارانم نیز به تبادل نظر پرداختم و همه اعضای کادر فنی نظرات نزدیکی برای انتخاب نهایی داشتند. خوشحالم که اعضای کادرفنی تیم ملی نظرات نزدیکی دارند و به خوبی یکدیگر را درک می‌کنند. تصمیم نهایی را من اتخاذ کرده‌ام و این لیست با تشخیص من اعلام شده است. سرمربیان ایرانی در این مسیر کمک زیادی کردند و اطلاعات زیادی را به من درباره بازیکنان انتقال دادند که این موضوع برای من خیلی مهم بود. من برای انتخاب لیست بازیکنانی که زیر نظر داشتم را به دقت دنبال کردم و تمام اطلاعات و ویدئوهایی که از سوی دستیاران و آنالیزورها به دست من رسید را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادم. در پایان هر هفته از مسابقات ویدئوها برای من ارسال می‌شد و تمامی آنچه که نیاز بود در دسترس من قرار داشت.

وی در ادامه صحبت‌های خود تشریح کرد: ما کار خود را با 15 نفری که اعلام شده، آغاز خواهیم کرد. ما عملکرد بازیکنان نوجوان و جوانی که در این لیست حضور ندارند را باز هم بررسی خواهیم کرد و آنها را کاملا زیر نظر داریم. بازیکنان لژیونر در لیست 15 نفره نیستند و بازیکنان وظیفه دارند تا بجنگند و کیفیت خود را نشان دهند تا در فهرست تیم ملی باقی بمانند و در غیر این صورت لیست دستخوش تغییراتی خواهد شد. این لیست به هیچ وجه قطعی نیست و خیلی از عوامل می تواند باعث تغییر در آن شود. این لیست انتخاب اولیه من برای شروع اردو بوده است.

کولاکوویچ در واکنش به حضور پرتعداد لژیونرها و دیرتر اضافه شدن این بازیکنان و مشکلات احتمالی این موضوع، عنوان کرد: من از حضور پرتعداد بازیکنان در لیگ‌های خارجی خوشحال هستم. این موضوع باعث افزایش کیفیت بازیکنان می‌شود. آنها این امکان را داشتند تا در سطح بالاتر، در کنار بازیکنان و مربیان خارجی به میدان بروند و به تجربه آنها نیز افزوده شده است. فکر می‌کنم در سال آینده لژیونرهای بیشتری نیز داشته باشیم و حتی لژیونرهای حال حاضر ما نیز به تیم‌های بهتری خواهند رفت. خیلی از بازیکنان به ما دیرتر ملحق می‌شوند اما بابت این موضوع نگران نیستم زیرا حضور آنها در لیگ‌های خارجی به کیفیت آنها کمک می‌کند، البته مطمئنا آنها خسته خواهند بود اما آنها بازیکنانی حرفه‌ای هستند و می‌توانند خود را با شرایط تطبیق دهند. شک ندارم که نمایش خوب آنها در خارج از ایران باعث می‌شود تا در تیم ملی نیز عملکرد بهتری داشته باشند.

وی در ادامه درباره دلیل بازگشت شهرام محمودی به تیم ملی والیبال و حضور او در لیست بازیکنان دعوت شده، خاطرنشان کرد: من پیش از این دوست داشتم شهرام در کنار تیم ملی حضور داشته باشد اما او اعلام کرده بود به دلیل مشکلات جسمی قصد ندارد در تیم ملی حضور داشته باشد و غیبت او دلیل دیگری نداشت. همه می‌دانیم که او یکی از بهترین بازیکنان ایران است و من به کیفیت او احترام می‌گذارم اما این بار شرایط فرق می‌کرد. شهرام محمودی با من ملاقاتی داشت و اعلام کرد که اگر به من نیاز داشته باشید، می‌توانم در خدمت تیم ملی باشم. من به عنوان سرمربی تیم ملی این را می‌دانم که دلیل عدم حضور شهرام در دوره قبلی، تنها به دلیل مسائلی است که در بالا ذکر کردم و به همین دلیل هیچ مشکلی با بازگشت او به تیم ملی نداشتم. او اکنون آماده کمک به تیم ملی است، البته مشکلاتی در پای خود دارد و اکنون در مرحله درمان است و ما می‌دانیم که با کمک دکتر تیم می‌توانیم شرایط او بهبود ببخشیم تا به کار خود ادامه دهد.

کولاکوویچ تصریح کرد: ما روز یکشنبه جلسه‌ای با دکتر افروزی درباره او داشتیم تا راهکار برطرف کردن مشکل شهرام محمودی را بررسی کنیم. ما به این نتیجه رسیدیم که او بعد از لیگ ملت ها می تواند به ما تا پایان فصل، در انتخابی المپیک، قهرمانی آسیا و دیگر مسابقات کمک کند. یک نکته مهم را می خواهم بگویم؛ این پست برای ما خیلی مهم است و ما در آن امیر غفور را نیز در اختیار داریم اما در فصلی که گذشت، ما گزینه های زیادی را برای حضور در این پست نداشتیم. صابر کاظمی در لیگ ترکیه خیلی به میدان نرفت و اگر فقط می خواستیم با یک بازیکن مانند غفور در این تورنمنت ها حاضر شویم، یک ریسک بزرگ پیش روی ما بود. اگر صابر کاظمی را به عنوان جایگزین غفور در نظر می‌گرفتیم، یک ریسک بزرگ انجام می‌گرفت و کار برای کاظمی سخت می‌شد. غفور فصل خوبی را سپری کرد و در تیم خود خیلی خوب کار کرد اما فکر می‌کنم شهرام محمودی می‌تواند به ما کمک کند. شهرام محمودی برای کمک کردن به ما در این پست به تیم ملی اضافه می شود. این برای غفور نیز خیلی خوب است زیرا او هم یک مصدومیت جزئی داشت و با مشکلاتی بازی می‌کرد. این در طول تورنمنت برای غفور نیز سخت می‌شد و حالا با حضور یک بازیکن مانند شهرام محمودی خیال ما از این پست راحت است و دو بازیکن با کیفیت عالی در اختیار داریم.

کولاکوویچ در ادامه درباره حضور پر رنگ بازیکنان رده های پایه و نحوه تعامل با کادرفنی تیم های جوانان و نوجوانان با توجه به مسابقات جهانی این دو رده، اظهار داشت: با بهروز عطایی و محمد وکیلی سرمربیان جوانان و نوجوانان ملاقات و گفت‌وگو داشتم و درباره برنامه‌ها با یکدیگر صحبت کردیم. توخته و فیض امام دوست از تیم نوجوانان در لیست ما حضور دارند و سهمیه تیم جوانان در تیم ما بیشتر است. در کنار توخته و فیض امام دوست بازیکنانی مانند اسفندیار، فلاحت خواه، شریفی، یلی و حضرت پور از تیم جوانان در فهرست ما حضور دارند. تصمیم گیری برای من آسان نیست زیرا این بازیکنان در دو تیم ملی حضور دارند و باید در قهرمانی جهان نیز رقابت کنند. به طور مثال شاید سوال پیش بیاید که چرا توخته در اردوی اول حضور ندارد. دلیل این موضوع این است که او امسال کمتر به میدان رفته و بهتر است فعلا به تیم پایه‌ها کمک کند. او باید جایگاه و کیفیت خود را در تیم‌های پایه به دست آورد و دوباره می‌تواند به تیم ملی بازگردد.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: اسفندیار نیز امسال زیاد بازی نکرد اما با سرمربی او (محمد ترکاشوند) صحبت کردم و او به من گفت دلیل عدم حضور او در ترکیب، مصدومیت این بازیکن بود و غیبت او ارتباطی با کیفیت این بازیکن نداشت. او آینده والیبال ایران است. فلاحت خواه این فصل خیلی بازی نکرد اما درباره ایشان با پیمان اکبری صحبت کردم و ایشان نظرات خوبی درباره او داشتند و در آینده او می‌تواند حتما به ما کمک کند. جواد کریمی و رمضانی نیز در لیست ما حضور دارند. کریمی امسال عملکرد خوبی داشت و روند خوب خود را حفظ کرد و هر چند پیکان به نیمه نهایی نرسید اما از او نمایش های خوبی را دیدم. رمضانی بازیکن خوب کاله نیز به تیم دعوت شده و او می تواند برای این جایگاه بجنگد و حق خود را بگیرد.

او درباره مسابقات پیش رو و هدف اصلی تیم ملی در سال آینده، تصریح کرد: ما سعی می‌کنیم همیشه بهترین باشیم اما کار سختی پیش روی ایران است. مهم ترین مسابقات برای ما انتخابی المپیک خواهد بود و تمام تمرکز ما روی موفقیت در انتخابی المپیک است. لیگ ملت‌های والیبال برای ما اهمیت زیادی دارد اما همه تمرکز و قدرت خود را به کار می‌گیریم تا در مسابقات انتخابی المپیک عملکرد خوبی داشته باشیم. المپیک اولویت اول ایران است تا بتوانیم سال 2020 در توکیو حضور داشته باشیم. همه مسابقات برای ما مهم است و باید بهترین عملکرد را داشته باشیم اما اولویت برای تیم ملی، المپیک است. اگر به المپیک نرویم، هیچ کاری انجام ندادیم.

روزنامه های داحلی

گل - 25 آذر 1397

برنامـه پخـش تلوزیـونی

ﺳﻪشنبه 3 ارديبهشت
 
گل گهر سیرجان – - شهرداری ماهشهر
۱۷:۰۰
هفته 33 لیگ دسته یک آزادگان
 
الهلال عربستان - استقلال
۱۹:۳۰
لیگ قهرمانان آسیا
 
ذوب آهن - الوصل امارات
۲۰:۰۰
لیگ قهرمانان آسیا
 
تاتنهام - برایتون
۲۳:۱۵
هفته 33 لیگ برتر انگلیس
چهارشنبه 4 ارديبهشت
 
آث میلان - لاتزیو
۲۳:۱۵
جام حذفی ایتالیا
 
منچستریونایتد - منچسترسیتی
۲۳:۳۰
هفته 31 لیگ برتر انگلیس
پنجشنبه 5 ارديبهشت
 
ماشین سازی - سایپا
۱۶:۰۰
هفته 27 لیگ برتر ایران
 
استقلال خوزستان - نساجی
۱۹:۱۵
هفته 27 لیگ برتر ایران
جمعه 6 ارديبهشت
 
سپیدرود رشت - فولاد خوزستان
۱۸:۱۵
هفته 27 لیگ برتر ایران
 
پرسپولیس - سپاهان
۲۰:۱۵
هفته 27 لیگ برتر ایران
 
ذوب آهن - تراکتورسازی
۲۰:۱۵
هفته 27 لیگ برتر ایران
شنبه 7 ارديبهشت
 
پدیده - استقلال
۲۰:۱۵
هفته 27 لیگ برتر ایران

اخبـار ورزشـی

 • همه
 • داخلی
 • خارجی
 • سایر ورزشها

لیگ ایران

بازیهای هفته 27
پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398
ماشین سازی-سایپا16:00
پیکان-پارس جنوبی18:00
استقلال خوزستان-نساجی19:15
جمعه, 06 ارديبهشت 1398
پدیده-استقلال00:45
سپیدرود رشت-فولاد18:15
پرسپولیس-سپاهان20:15
ذوب آهن-تراکتورسازی20:15
شنبه, 07 ارديبهشت 1398
صنعت نفت-مسجدسلیمان19:15
#تيمبازيتفاضلامتياز
1پرسپولیس262155
2استقلال262550
3سپاهان262250
4تراکتورسازی261949
5پدیده261346
6فولاد26-833
7سایپا25-431
8ذوب آهن25-430
9پارس جنوبی26-129
10نساجی26-329
11پیکان26-828
12ماشین سازی26-427
13صنعت نفت26-527
14مسجدسلیمان26-1520
15سپیدرود رشت26-2519
16استقلال خوزستان26-2311

لیگهای اروپایی

بازیهای هفته 34
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398
اوئسکا-ایبار22:00
وایادولید-خیرونا23:00
چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398
آلاوز-بارسلونا00:00
اتلتیکومادرید-والنسیا22:00
لگانس-اتلتیک بیلبائو23:00
اسپانیول-سلتاویگو23:00
پنج شنبه, 05 ارديبهشت 1398
لوانته-رئال بتیس00:00
سویا-رایو وایکانو22:00
رئال سوسیداد-ویارئال23:00
جمعه, 06 ارديبهشت 1398
ختافه-رئال مادرید00:00
#تيمبازيتفاضلامتياز
1بارسلونا335177
2اتلتیکومادرید332768
3رئال مادرید332164
4ختافه331454
5سویا331252
6والنسیا331052
7اتلتیک بیلبائو33-446
8آلاوز33-746
9رئال بتیس33-643
10اسپانیول33-942
11رئال سوسیداد33-241
12لگانس33-541
13ایبار33-340
14ویارئال33-436
15سلتاویگو33-935
16خیرونا33-1234
17لوانته33-1434
18وایادولید33-1932
19رایو وایکانو33-2128
20اوئسکا33-2026

لیگ قهرمانان اروپا

نیمه نهایی
سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398
تاتنهام-آژاکس23:30
چهارشنبه, 11 ارديبهشت 1398
بارسلونا-لیورپول23:30
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398
لیورپول-بارسلونا23:30
چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398
آژاکس-تاتنهام23:30

لیگ قهرمانان آسیا

گروه D
سه شنبه, 14 اسفند 1397
پرسپولیس1-1پاختاکور ازبکستان18:30
الاهلی عربستان0-2السد قطر20:45
سه شنبه, 21 اسفند 1397
پاختاکور ازبکستان0-1الاهلی عربستان16:30
السد قطر0-1پرسپولیس19:15
سه شنبه, 20 فروردين 1398
پاختاکور ازبکستان2-2السد قطر18:30
پرسپولیس0-2الاهلی عربستان20:00
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398
الاهلی عربستان1-2پرسپولیس20:00
السد قطر1-2پاختاکور ازبکستان20:30
دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398
پاختاکور ازبکستان-پرسپولیس19:30
السد قطر-الاهلی عربستان23:15
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
پرسپولیس-السد قطر19:30
الاهلی عربستان-پاختاکور ازبکستان23:50
#تيمبازيتفاضلامتياز
1السد قطر407
2الاهلی عربستان406
3پاختاکور ازبکستان405
4پرسپولیس404

لیگـــها